Trgovina

KAKO ZAVIRATI STARANJE LASIŠČA

Ker se lasišče stara veliko hitreje, kot si morda mislite, je skrb za lasišče ključnega pomena, če želimo ohraniti zdrave lase.

Večina izmed nas se nenehno trudi doseči sijoče, zdrave lase tako, da posegamo po številnih izdelkih, ki obljubljajo bleščeče lase, pogosto pa pozabimo na pravi vzrok nezdravih las – naše lasišče. Tukaj je nekaj nasvetov, kako preprečiti staranje lasišča in zanj ustrezno poskrbeti.

Ključnega pomena je ohranjanje hidracije lasišča. Hidracija koži pomaga ohranjati vlago in ravnovesje pH, kar upočasnjuje staranje. Izberite izdelke, ki poleg vlažilnih sestavin vključujejo tudi hranilne in anti-age učinkovine, kot jih tudi Hair Tonic.

Izdelke za nego lasišča potencirajte z masažo lasišča, ki hkrati izboljša prekrvavitev. Z boljšim pretokom krvi skozi lasišče namreč mešički dobijo več hranil in kisika, kar spodbudi rast bolj zdravih in gostejših las.

Pazite na uravnoteženo prehrano, ki naj vključuje železo, cink, esencialne maščobne kisline, vitamine A, D in E, biotin, proteine, folno kislino in antioksidante. Pri tem vam na pomoč lahko priskočijo tudi prehranska dopolnila. Če ključnih hranil ne zaužijete, se to začne kmalu kazati tudi na lasišču in laseh.

Redno umivajte lasišče z nežnim šamponom. Zelo dobrodošlo je, da je šampon hranilen in negovalen hkrati. Po potrebi naredite piling lasišča, da odstranite odmrle celice, in oljenje lasišča, ki lahko pomaga zmehčati odmrle kožne celice in jih odstraniti (kar je ugodno za suha lasišča). Mastnemu lasišču pa lahko oljenje koristi z vplivanjem na mikrobiom lasišča in posledično tudi na njegovo mastenje.

Tako kot pri koži obraza in drugih izpostavljenih delov telesa, je izjemnega pomena tudi zaščita lasišča pred UV-žarki.

Izogibajte se pretesnim pričeskam, saj lahko močno vplivajo na (ne)zdravje lasišča s tem, da privedejo do trakcijske alopecije. To je ena od oblik izpadanja las, ki je posledica kroničnega delovanja velike sile na lasne mešičke.

Eden od nevidnih dejavnikov, ki vplivajo na zdravje lasišča je tudi stres, zato ga skušajte omejiti. Koristne sprostitvene tehnike, kot je joga, prav tako je priporočljiva vsakodnevna vadba oz. vsaj 30 minut dnevne hoje ali vadbe za moč.

Vsekakor pa je pri težavah z lasiščem potreben tudi posvet z zdravnikom, da izločite morebitne zdravstvene težave, kot so težave s ščitnico ali jetri.