Pogosto posvečamo več pozornosti negi las in obraza, lasišče pa zanemarjamo (verjetno se ne zavedamo, da se lasišče stara kar šestkrat hitreje kot koža na obrazu). Razen šamponiranja lasišču tako redko kdo posveča posebno pozornost, dokler ne pride do težav. Zakaj bi torej morali začeti skrbeti tudi za svoje lasišče? Na kratko: ker je povezano s celotnim telesom in splošnim zdravjem.
Vaše lasišče in lasje
Eden od najpomembnejših vidikov za zdrave lase je ustvarjanje ugodnega okolja za njihovo rast oz. mikrobioma. Če si lasišče vsak dan masirate, spodbujate krvni obtok in pretok krvi v lasne mešičke, kar spodbuja rast las. Če masažo pravilno izvajate že pri šamponiranju in uporabite negovalen in hranilen šampon, nato pa še redno masirate tudi suho lasišče in ga negujete s tonikom, pomagate nahraniti korenine vaših las, iz katerih rastejo zdravi lasje, in preprečujete prekomerno izpadanje, obenem pa lasišču zagotovite nego z anti-age učinkom.
Vaše lasišče in obraz
Lasišče je neposredno povezano z obrazom in stanje lobanjskih mišic vpliva tudi na videz našega obraza. Z masažo lasišča tako vplivamo tudi na obraz: z masažo senčne mišice nad ušesi npr. sproščamo obraz in obenem naj bi tudi ublažili nastanek gubic okoli oči, če pa si masiramo zadnji del glave in vrat, naj bi vplivali celo na gubice na čelu in med obrvmi.
Vaše lasišče in preostalo telo
Zaradi zahtevnega tempa življenja, obveznosti, dela z računalnikom, konstantne uporabe telefona idr. pogosto postanemo napeti in potrebujemo sprostitev. Prav masaža lasišča sprošča in pomaga pri lajšanju napetosti, saj se med tem sproščata dopamin in serotonin (hormona sreče). Če masirate določene akupresurne točke, lahko pomagate sprostiti napetosti tudi v drugih delih telesa.
Vaše lasišče in splošno počutje
Prek lasišča si tako lahko pomagamo pri lajšanju stresa, ki ga občutimo v telesu, kar prispeva k boljšemu počutju – in ko se psihično počutimo dobro, se to vsekakor kaže tudi navzven.